רונן צרפתי משרד עורכי דין ונוטריון
 
 
 
 
072-3268149
זהו מספר מקשר הסבר על מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפחתת ארנונה לעסקים

 

הפחתת ארנונה לעסקים

 
א. פטור לבניין שנהרס או שניזק
מכוח סעיף 330 לפקודת העיריות – על מנת לקבל הפטור יש להוכיח 3 תנאים מצטברים:
  • הבניין ניזוק במידה שלא ניתן להשתמש בו.
  • אין משתמשים בבניין.
  • נמסרה הודעה בכתב לעירייה.

   ב. פטור לנכס ריק
 • מועצה רשאית לקבוע הנחה בשיעור המפורט, למחזיק של בניין ריק שאין משתמשים בו במשך תקופה מצטברת:
  1. א. עד 6 חודשים >> עד 100%.
  2. ב. מהחודש ה-7 עד החודש ה-12 >> עד 66.66%.
  3. ג. מהחודש ה-13 עד החודש ה-36 >> עד 50%.
  יצויין כי הפטור ינתן רק לבעל הנכס, פעם אחת במשך תקופת בעלותו בבניין וכל עוד לא שונתה הבעלות בו.

  ג. הנחה לבניין חדש
  המועצה רשאית לקבוע לתקופה של שנה 100% פטור, למחזיק שהוא הבעל הראשון של בניין חדש ריק, שמיום שהסתיימה בנייתו והוא ראוי לשימוש, לא עשה בו שימוש תקופה רצופה של עד שנה.

  ד. פטורים על-פי פקודת מסי העירייה ומסי הממשלה (פיטורין) 1938
  כגון: פטור לנכסי המדינה, פטור לאגודות צדקה, פטור לנכסים המשמשים לשירות הציבור וכד’.
  ה. הנחות שונות
  1. הנחות סוציאליות קבועות בתקנות ההנחות – הנחה לפנסיונר, הנחה לעולה חדש, הנחה לעיוור, הנחה למי שזכאי לגמלה להבטחת הכנסה, הנחה לבעל הכנסה נמוכה, הנחה למבקש נזקק, הנחה להורה יחיד ועוד.
  2. הנחה לחיילים נפגעי מלחמה ושוטרים.
  3. הנחה לנכים.
  הנחה לאזרח וותיק – גבר שמלאו לו 65 ואישה שמלאו לה 60.

  ו. עילות שיש להעלות כנגד חיוב הארנונה
  בפני מנהל הארנונה יודגש כי כאשר חיוב הארנונה שגוי, יש לפעול במסגרת הגשת הליכי השגה וערר עפ”י חוק הרשויות המקומיות (ערר על קביעת ארנונה כללית), תשל”ו-1976.השגה: במקרים בהם סבור הנישום כי הוצאה לו הודעת חיוב בארנונה -שגויה- כקבוע בחוק הערר, רשאי הנישום להגיש השגה למנהל הארנונה תוך 90 יום מיום קבלת הודעת התשלום ובה לבקש תיקון הודעת החיוב תוך מתן נימוקים לבקשתו. הנישום רשאי להגיש השגה על מספר מוגדר ומצומצם של עילות הקבועות בסעיף 3 לחוק:
  • הנכס שבשלו נדרש התשלום אינו מצוי באזור כפי שנקבע בהודעת התשלום.
  • נפלה בהודעת התשלום שמשיגים עליה טעות בציון סוג הנכס, גודלו או השימוש בו.
  • הוא אינו מחזיק בנכס כמשמעותו בסעיפים 1 ו-269 לפקודת העיריות.
  • היה הנכס עסק כמשמעותו בסעיף 8(ג) לחוק ההסדרים התשנ”ג – שהוא אינו בעל שליטה או שחוב הארנונה הכללית בשל אותו הנכס נפרע בידי המחזיק בנכס.סיוע, ליווי וייצוג משפטי בנושא ישנה חשיבות גדולה לקבלת ייצוג משפטי של מומחה בתחום בהתנהלות מול הרשויות אשר נעזרות באופן קבוע בעורכי דין מטעמן, עו”ד בקיאים היטב בסוגיות המשפטיות, לרבות טענות פרוצדורליות אשר אי עמידה בהן מצד הנישומים, עלולה להוביל לדחיית הטענות על הסף, ללא יכולת תיקון בהמשך.

  משרדנו מלווה עסקים כבר משלב בניית העסק, תוך המלצה כיצד לתכנן את בניית הנכס ואת אופי השימוש שמצד אחד יתאים לצורכי העסק ומצד שני יוזיל משמעותית את שיעורי הארנונה. כמו כן, משרדנו, תוך כדי ניהול העסק, בוחן עבור לקוחותיו את השימוש שנעשה בנכס, תוך חשיבה יצירתית על מנת למצוא הדרך החוקית להוזיל את חיובי הארנונה
 

ליטיגציה

 
אני והצוות המקצועי שלי, מנוסים ומיומנים בניהול הליכים משפטיים מורכבים. יש לנו ניסיון רב בהופעות בבתי המשפט השונים ובלשכות ההוצאה לפועל בכל רחבי הארץ, בבתי הדין הרבניים, לרבות הופעות בבית המשפט העליון, בתי המשפט לעניינים מנהליים, בתי הדין לעבודה, ועדות ערר למיניהן ועוד.
 
אנחנו מעניקים שירותים משפטיים ללקוחות פרטיים, חברות, עסקים, מפעלים גופים ממשלתיים, עיריות ורשויות מקומיות ועמותות. נשמח לעמוד גם לשירותכם. לתיאום פגישה: 072-3268149